Hakkımızda

 

 

İlki 1997 yılında gerçekleştirilen Petroleum Istanbul Fuarı, iki yılda bir düzenlenmektedir. Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarı olan Petroleum Istanbul Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK başta olmak üzere, enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarını özel sektörle bir araya getiren, aynı zamanda ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir işbirliği platformudur.

Gas&Power Network, Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı Petroleum Istanbul 2017 Fuarı ile birlikte eş zamanlı düzenlenmektedir. Fuarda Lubricants Eurasia başlığıyla madeni yağ sektörüne özel yer verilmektedir.

Bu yıl Petroleum Istanbul’da iki yeni bölüm açılacaktır. Bunlardan ilki ‘Aracı harekete geçiren enerji’ başlığı altında CNG, LNG, güneş ile çalışan araçlar, teknolojileri ve ekipmanları bölümü olacaktır. Bu alan akaryakıt istasyonlarının gelecekteki konsepti anlamında büyük önem arz etmektedir.

Yine ilk kez market ekipmanları ve market ürünlerine özel bölüm tahsis edilecektir. İstasyonlarda akaryakıt dışı satışlarda önemli yer tutan market ürünleri ve franchise veren markalar bayilerle buluşma fırsatı bulacaktır.

Ayrıca Geleneksel Altın Varil ve Altın Tüp özel proje ödülleri fuar kapsamında dağıtılacaklardır.

Bölgemizde enerji sektörünün en önemli ve en büyük fuarı olarak kabul edilen Petroleum Istanbul 2017, Tüyap Palas Otel’in hemen altında yer alan ve birbirine geçişli salonlarda gerçekleştirilecek ve 4 gün boyunca fuarda düzenlenecek etkinlikler ve konferanslar canlı olarak yayınlanacaktır.